Prezent mocno spersonalizowany


Wiele osób zastanawia się “często i gęsto” jaki wybrać prezent na: wesele, urodziny, imieniny, parapetówkę czy też inną okazję.

Otóż jest sposób aby sprawić, że podarowany prezent będzie oryginalną, niepowtarzalną dekoracją, stanie się osobistą pamiątką, z którą trudno będzie się rozstać.
Sposobem na udany podarunek jest prezent mocno spersonalizowany.

Prezent spersonalizowany jest najczęściej bardzo osobisty i mocno indywidualny. Czasem taki prezent jest wręcz intymny (od żony, dziewczyny, męża czy chłopaka). Bardzo często przyjmuje formę satyryczną, zabawną czy komiksową.

Wystarczy kilka zdjęć i dokładny opis osoby, dla której przeznaczony jest prezent, aby rozpocząć projektowanie.

Każdy z naszej rodziny, przyjaciół, znajomych posiada jakieś charakterystyczne cechy. Ze wszystkimi ludźmi wiążą się zabawne, dowcipne historie, sytuacje, scenki z życia. Niektórzy posiadają przezwiska i przydomki, nietypowe zainteresowania. To świetny punkt zaczepienia dla pomysłu na prezent. To sprawia, że dla każdego można namalować coś indywidualnego, oryginalnego.

Prezent spersonalizowany jaki oferujemy możę przyjać trzy formy:

     1) plakat w formie ilustracji komiksowej / POP ART
     2) pasek komiksowy
     3) plansza komiskowa

1) Plakat komiksowy / POP ART na prezent

Bardzo popularny ostatnio trend w designie to powrót do kierunku sztuki komiksu i pop art'u. Grafika pop art jest to absolutnie świetny, oryginalny pomysł na niebanalny prezent.
Silny kontrast, żywe, nasycone wręcz hipnotyczne barwy skupiają i przyciągają uwagę odbiorcy. Za pomocą narzędzi artystycznych pop artu można zaprojektować klasyczną grafikę portretową, obraz lub wykreować pomysłowy plakat. Taki prezent z pewnością zachwyci każdego obdarowanego. Komiksowy plakat pop art bedzie też świetną dekoracją do salonu czy biura.

Plakat rodzinny, portretowy stylizowany na filmy z serii "Obcy" i "Gwiezdne Wojny".

Ilustracja plakat portretowy pop art stylizowany na film Aliens Ilustracja plakat portretowy pop art stylizowany na film Gwiezdne Wojny

Plakaty POP ART

klasyczna komiskowa grafika pop art klasyczna komiskowa grafika pop art klasyczna, komiskowa grafika pop art

kolorowa i komiskowa grafika pop art kolorowa i komiskowa grafika pop art

> Zobacz też artykuł "POP ART idealny na reklamę, prezent, dekoracje!!!"Ilustracja plakat pop art - Superman Ilustracja komiksowa plakat - Thotgal Ilustracja plakat pop art - Spiderman

Ilustracja plakat pop art - Iron man Ilustracja komiksowa plakat portret Ilustracja plakat pop art - Lego grafika

Ilustracja, grafika, protret pop art Ilustracja, grafika, protret chłopka z gitarą pop art Ilustracja, grafika, protret pop art

Plakat portretowy POP ART stylizowany na film Pulp Fiction.

Ilustracja plakat portretowy pop art stylizowany na film Pulp Fiction Ilustracja plakat portretowy stylizowany na Pulp Fiction

Ilustracja, grafika na prezent dla kick bokserek Ilustracja, grafika na prezent dla kick bokserek

Ilustracja plakat portretowy stylizowany na filmy Aniołki Charliego

Grafika POP ART - portret rodzinny do salonu

Ilustracja protret rodzinny pop art

Rysunek satyryczny, ilustracja, portret komiksowy, plakat

Rysunek satyryczny, portret komiksowy to fantastyczny pomysł na prezent. W portrecie komisowym można śmiało dodać chmurkę z zabawnym powiedzonkiem naszego bohatera lub slogan. Portret można też stylizować np. na pop art, komiks a nawet plakat.

Ilustracja na prezent urodzinowy

Ilustracja portretowa plakat Ilustracja, grafika stylizowana na azjatycką sztikę

Ilustracja na prezent Ilustracja na prezent

Rysunek, ilustrację komiksową można wydrukować na szlachetnym papierze lub canvie i oprawić w ramę.
Własne dzieło sztuki to wspaniała pamiątka i dekoracja salonu, sypialini, biura. Projekty zawsze są niepowtarzalne i oryginalne.

Ilustracja na wesele


2) Pasek komiksowy

Jak sama nazwa naszego studia wskazuje, specjalizujemy się szególnie w komiksie i ilustracji. Dlatego nie powinno dziwić, że zaczniemy od komiksowych prezentów. :)

Na początek wyjaśnię co to jest pasek komiksowy, ponieważ pada to pytanie prawie zawsze w trakcie rozmowy telefonicznej. Pasek komiksowy jest tzw. małą formą komiksową. Składa się od 2 – 4 kadrów komiksowych w pionie lub poziomie. Najczęściej opowiada zabawne zdarzenie, krótką historię z zabawną puentą.

Wykonanie kolorowego paska komiksowego trwa trochę krócej i jest tańsze niż opracowanie i zaprojekotwanie planszy komiksowej.

Pasek komkiskowy to doskonały pomysł na super prezent. Uwielbiamy robić paski komiksowe. Krótka historia, przedstawiona w zabawny sposób wraz z puentą na końcu, która wywołuje salwę śmiechu to idealny pomysł na prezent dla najbliższej osoby, chłopaka, męża etc.

Paski komiksowe na spersonalizowane prezenty do oprawy i dekoracji.

komiks stylizowany na studio Marvel komiks stylizowany na studio Marvel

komiks stylizowany na studio Marvel komiks komiks na prezent

komiks stylizowany na lego, na prezent komiks na prezent

pasek komiksowy na prezent pasek komiksowy na prezent

Pasek komiksowy można wydrukować na szlachetnym papierze lub płótnie i oprawić w piękną ramę. Z niektórych kadrów paska komiksowego można wręcz zrobić osobną ilustracje lub wyciąć postać.

Do wykonania paska komiksowego potrzebny jest przynajmniej zarys scenariusza, pomysł na krótką fabułę.

> Zobacz także jak projektujemy komiksy?


3) Komiks na prezent

Plansza komiksowa daje możliwość opowiedzenia dłuższej historii. Każdy komiks składa się z plansz komiksowych podzielonych na poszczególne kadry komiksowe (obrazki w ramkach). Komiks może składać się z jednej planszy lub kilku. Komiks może też przyjać formę publiakcji - książeczki. Niestety na prezent to za mały nakład druku i byłałby to zbyt droga zabawa.

komiks na prezent komiks na prezent komiks na prezent

komiks na prezent komiks na prezentkomiks na prezent

> Zobacz galerię komiksową.


Trzeba tu wspomnieć, że zaprojektowanie planszy komiksowej to proces trwający trochę czasu. Jeśli myśli się o komiksie składającym się z kilku kolorowych plansz komiksowych i okładki, trzeba zaplanować minimum miesiąc czasu.

Od jakich czynników zależy czas wykonania planszy komiksowej? Przede wszystkim czas realizacji komiksu zależy od poziomu skomplikowania. Portretówka w komiksie wydłuża znacznie prace nad projektem komiksowym.

Przed malowaniem plansz do komiksu należy opracować scenariusz wraz z dialogami do dymków komiksowych.
Pisząc scenariusz do komiksu trzeba pamiętać o skracaniu dialogów. Komiks wszak przemawia także obrazem. Za pomocą tła kadrów oddaje się nie tylko krajobrazy ale także emocje i stany uczuciowe.

Jak widać nie brak ciekawych i oryginalnych pomysłów na prezent, który będzie bliski sercu obdarowanego. Żeby stworzyć coś fajnego wystarczy dobry pomysł i trochę zdjęć. Oczywiście czas realizacji też jest ważny ale na fajny prezent warto poczekać. Jeśli chcesz to nawet wydrukujemy i wyślemy Ci Twoje zmówienie. Ty zaś czerp pełną radość z pakowania i dawania kreatywnego prezentu swoim bliskim.

Autor: Krzysztof Czachura

< Powrót                                   Następny artykuł >


Napisz do nas.

komikskc@gmail.com


Odwiedź naszą galerię i zostań naszym partnerem.

Strona startowa